Аналіз води безкоштовно! ЗАМОВ ЗАРАЗ
Місто:
Телефонуйте та наш експерт вас проконсультує:
Рубрики
Пошук
Популярні

Очищення самогону фільтром для води

Очищення самогону фільтром для води

Чого тільки не придумають народні умільці, щоб поліпшити якість самогонки, що виготовляється в домашніх умовах. Під час виготовлення головна увага приділяється процесу фільтрації. Одним із найкращих варіантів сьогодні є очищення самогону за допомогою фільтра-глечика для води. Такий спосіб виявляється набагато вигіднішим за встановлення дорогих вугільних колон, а по ефективності анітрохи не поступається. Алгоритм способу очищення досить простий, просто наповнити глечик, почекати трохи і тоді продукт готовий до вживання. А сам процес установки дуже простий: досить купити якісний фільтр та своєчасно міняти картриджі.

Як відбувається очищення самогону фільтрами для води Аквафор, Гейзер та іншими?

Для фільтрації самогону використовують фільтри-глечики таких виробників, як Аквафор, Ecosoft, Бар'єр та ін. Кожна система складається з глека, картриджа з фільтруючим засипанням і чаші. Зверніть увагу, що картриджі можуть мати різну засипку, яка справляється з тими чи іншими забруднювачами. Для очищення самогону потрібно скористатися фільтром для води, картридж якого містить активоване вугілля, скомбіноване з іонообмінними смолами - таке засипання не провокує реакції зі спиртом, що досить добре позначається на якості напою і не втрачає його міцності. При цьому варто вибирати максимально прості установки, як, наприклад, Бар'єр Норма Індіго або Аквафор Арктик. Також зверніть увагу на літраж приймальної ємності, який, залежно від моделі, може коливатися від 2 до 8 і більше літрів.

Самогон можна фільтрувати як у вигляді отриманого готового продукту, так і після першого перегону, щоб отримати якісний дистилят. Перед фільтрацією самогон слід розбавити: після першої перегонки оптимальна міцність повинна становити близько 20 градусів, а готовий продукт має бути на кілька градусів вищим, ніж бажаний. Також рекомендується охолодити продукт, але не піддавати його заморожуванню.

Фільтр-глечик потрібно розпакувати, встановити картриджі в глечик і кілька разів промити, щоб система насочилася вологою. Це потрібно для того, що активоване вугілля, що знаходиться в картриджі, не ввібрало відразу весь спирт, що міститься в самогоні. Замість глека, що є частиною конструкції системи, що фільтрує, можна скористатися скляною банкою - тоді чашу з картриджем потрібно встановити в області її горловини.

Після налитого самогону (незалежно від стадії перегону), необхідно почекати, поки рідина пройде фільтрацію і опиниться в банку (глеку). Зазвичай за 1-1,5 хвилини очищається склянка самогону. Фільтрацію краще повторити кілька разів, але не більше трьох, тому що напій може придбати жорсткість. Після закінчення процесу фільтрації картридж потрібно промити проточною водою і загорнути в пакет, покласти на зберігання в холодильник. Не можна використовувати один і той же картридж для фільтрації самогону та звичайної питної води - це негативно позначається на терміні його експлуатації та також на якості фільтрації. Один картридж зможе очистити 10-12 літрів самогону – все залежить від методу перегонки, вихідної сировини та обладнання. Готовий продукт слід зберігати у герметично закритій скляній тарі кілька днів, щоб смак стабілізувався. Використання пластикової тари категорично заборонено, оскільки смакові якості значно просідають.

Наскільки безпечним є очищення самогону через фільтр для води?

Як правило, на упаковці будь-якого фільтра виробник зазначає, що пристрій призначений виключно для води. При цьому те, наскільки фільтр нешкідливий щодо очищення самогону, нічого не говориться, і це абсолютно справедливо, оскільки для того, щоб розширити повноваження свого обладнання, компанія має отримати відповідні дозволи. Згідно з ГОСТом, фільтри-глечики точно не розраховані для промислового застосування, але це не заперечує можливості використання обладнання за інструкцією. Виробник просто не хоче відповідати за результат такої побутової фільтрації.

Однак, слід зазначити, що фільтрувати самогон обладнанням, яке призначене суто для води, ви можете тільки на свій страх і ризик. Виробник не нестиме відповідальності у разі виникнення проблем зі смаком або отруєнням.

Автор: Олександр Трофімов
Дата: 06.02.2019 р.
У вас залишились запитання? Залиште свої дані, і ми вам передзвонимо!
Ви можете замовити