Аналіз води безкоштовно! ЗАМОВ ЗАРАЗ
Місто:
Телефонуйте та наш експерт вас проконсультує:
Рубрики
Пошук
Популярні

Водяний фільтр грубої очистки: що таке, для якої води його потрібно використовувати? Принцип роботи

Фільтри грубої очистки води: що собою представляють, як працюють і для якої води їх потрібно використовувати?

У водопровідній воді міститься велика кількість сторонніх домішок, які можуть вплинути на здоров'я людини при потраплянні в організм після пиття. Насамперед воду потрібно очищати від грубих суспензій та опадів великих розмірів. Пісок, глина, мул, частинки іржі і навіть дрібні камінці, що містяться у водопровідній воді, здатні швидко забити фільтри більш тонкого очищення питної води, що помітно погіршить якість фільтрації. Не до кінця очищене водне середовище при регулярному вживанні людиною може спричинити великі проблеми із серцем, шлунком, нирками. Також великі домішки негативно впливають на роботу такої техніки як чайники, пральні, посудомийні машини, водонагрівальні котли. При попаданні всередину побутової техніки домішки випадатимуть в осад і відкладатимуться на водонагрівальні елементи, викликаючи перегрів електроустаткування. Також грубі частинки іржі та піску швидко заб'ють дрібні водяні трубки побутової техніки, що призведе до підвищення тиску в системі та розриву труб.

Фільтри грубої очистки необхідно встановлювати у всіх квартирах та приватних будинках, навіть якщо водопровідна вода візуально здається чистою. Але особливо грубі фільтри необхідні, якщо водопровідна вода має жовтий або рудий відтінок, сильно пахне залізом, утворює каламутний осад при зберіганні в тарі або залишає темні патьоки на сантехніці.

Перший етап фільтрації

На даний момент існує кілька видів фільтрів грубої очистки, які відрізняються принципами дії та призначенням. В першу чергу для грубого очищення води необхідно встановити фільтри в основну трубу системи водопроводу, розташовану всередині квартири або приватного будинку. Фільтри встановлюються перед водяними лічильниками, мають вхідний та вихідний отвори, а також резервуар для фільтрації. Залежно від форми конструкції фільтри можуть бути:

  • прямими. У таких моделях фільтраційні резервуари розміщуються під прямим кутом щодо водяного потоку. У деяких моделях резервуари можуть бути досить більшими, що дозволить очищати воду якісніше;
  • косими. У косих фільтрах резервуари для фільтрації розташовані під кутом щодо водяного потоку. Такі моделі відрізняються компактними розмірами та відмінно підходять для монтажу на вертикально розташованих трубах.

Очищення відбувається завдяки тому, що при заповненні резервуару водою знижується швидкість потоку та великі домішки осідають на дно ємності. Для більш ефективної фільтрації у вихідні отвори обох типів фільтрів встановлюються сітки з дрібним розміром осередків.

Пам'ятайте, що прямий і косий фільтр грубої очистки води необхідно періодично обслуговувати і очищати від забруднень. Для цього вам знадобиться зняти спеціальну заглушку на резервуарі та видалити з фільтра всі відкладення.

Дискові фільтраційні елементи

Якщо у ваш будинок надходить вода зі свердловини, як перший етап грубої очистки найкраще використовувати дисковий водяний фільтр. Як правило, підземні джерела містять дуже багато мулу та піску, тому до питання очищення слід підійти особливо ретельно. Звичайні прямі або косі сітчасті фільтраційні елементи не впораються з підвищеною концентрацією великих суспензій і швидко заб'ються, що призведе до помітного зниження потужності водяного напору в крані. Дисковий фільтр складається з корпусу з розташованими усередині рухомими пластиковими кільцями з канавками. При проходженні води крізь фільтр кільця стискаються і формують циліндр з отворами невеликих розмірів. Вода безперешкодно проходить через ці отвори, тоді як пісок, іржа, водорості та інші забруднення залишаються у канавках дисків. Такий пристрій дискового фільтра грубої очистки води забезпечує наступні переваги:

  • ефективно затримує частинки розміром від 5 до 400 мкм, залежно від моделі фільтра;
  • забезпечує високу швидкість очищення;
  • не вимагає складного монтажу та дорогого обслуговування;
  • добре витримує різкі перепади тиску.

Завдяки високій ефективності очищення дискові фільтри часто використовуються у промисловості, сільському господарстві та інших галузях, діяльність яких пов'язана із споживанням великих обсягів води.

Особливості картриджної системи

Після того, як вода була очищена від найбільших суспензій, з неї треба видалити домішки розміром від 0,5 до 20 мкм. Такі параметри мають дрібні частки іржі, залишкові домішки піску та водоростей. Для цього підійде картриджна чи механічна система очищення. Як правило, грубе картриджне очищення використовується в багаторівневих системах фільтрації питної води. Картриджі виготовляються з наступних матеріалів:

  • поліпропілену;
  • целюлози із синтетичним просоченням;
  • нейлону.

З цих матеріалів часто виробляють нитки, які намотуються всередині картриджа кілька шарів під певними кутами. Також деякі матеріали, наприклад, поліпропілен, можуть бути спіненими і мати безліч дрібних пор. Завдяки такому пристрою грубий механічний картридж ефективно утримує домішки середніх та дрібних розмірів. Іржа, мул та інші водопровідні суспензії затримуються в нитках або порах спіненого фільтруючого матеріалу, в той час як вода проходить далі у фільтри більш тонкого очищення. Якщо вас цікавить додаткова інформація про властивості та способи застосування фільтрів або вам потрібно підібрати ефективний водопровідний фільтраційний елемент, зверніться за допомогою до консультантів інтернет-магазину фільтрів для води AKVO.

Автор: Сергій Трофімов
Дата: 18.06.2024 р.
У вас залишились запитання? Залиште свої дані, і ми вам передзвонимо!
Ви можете замовити