Аналіз води безкоштовно! ЗАМОВ ЗАРАЗ
Місто:
Телефонуйте та наш експерт вас проконсультує:
Рубрики
Пошук
Популярні

Фільтри для води: користь чи шкода?

Сьогодні темі очищення води, що використовується для побутових потреб чи пиття, приділяється величезна увага. Пов'язано це з відверто низькою якістю води, яка постачається через централізовану систему водопостачання. Також зростає кількість приватних будинків, власники яких змушені використовувати воду зі свердловин, але її якість далеко не завжди відповідає нормам. У мережі інтернет та інших джерелах інформації часто можна зустріти рекомендації щодо встановлення спеціальних фільтрів для води, але яка їхня реальна користь і чи є шкода? Спробуймо в цьому розібратися.

Види побутових фільтрів для води

Перш, ніж розглядати, наскільки корисні або шкідливі установки, що фільтрують, слід знати, які бувають їх основні різновиди. Розрізняють три основні групи:

  • прості побутові фільтри - до цієї категорії відносять вугільні фільтри-глечики та сітчасті насадки, що встановлюються на кран або на порозі підключення побутового приладу (пральної, посудомийної машини);
  • магістральні - пристрої, конструкція яких складається з колби та картриджа, що очищає. Це може бути як одинична колба з наповнювачем, що усуває пісок, вапно, іржу, так і двоколбова або триколбова установка. Система з трьома колбами справляється з видаленням із води як механічних опадів, а й хлору, солей важких металів;
  • зворотний осмос - найскладніший тип системи, який передбачає багатоступінчасту програму фільтрації. Основна роль тут приділяється напівпроникній мембрані, яка відфільтровує до 99% різноманітних забруднень.

Кожна з категорій має свої переваги та недоліки. Наприклад, фільтри-глечики і сітки - найпростіші в монтажі і недорогі пристрої, які можна встановити в будь-якому будинку або квартирі, а системи зворотного осмосу - найдорожче обладнання, що вимагає достатнього місця для встановлення, але є найбільш ефективним.

Користь або шкода фільтрів для води: міфи та реальність

Одна з причин, чому деякі вважають, що використання фільтрів для води завдає шкоди - це той факт, що під час очищення з води виводяться не тільки шкідливі речовини, але і корисні мінерали, особливо, коли йдеться про складні системи фільтрів зворотного осмосу. В результаті вода стає "мертвою", а організм людини використовує більше енергії, щоб її засвоїти. На перший погляд, зауваження справедливе, якщо не враховувати важливого нюансу - система зворотного осмосу також передбачає так звані постфільтри - мінералізатори, іонізатори, що поповнюють втрати, що повертають питній воді корисні компоненти, втрачені при очищенні.

Наступний міф говорить про те, що затримка відходів водопідготовки на елементах, що фільтрують, в кінцевому підсумку призводить до зворотного забруднення води. Так пояснюють шкоду води, що проходить, наприклад, через фільтр-глечик для води. Тут використовуються вугільні картриджі, що являють собою пористий матеріал, в комірках якого згодом накопичуються забруднювачі і можуть поступово проникати в очищену воду. Так, можливо, це зауваження і справедливе, але стосовно фільтрів, за якими не стежать їхні власники. Картриджі мають свій термін придатності, інформацію про який надає кожен виробник. Якщо ви вчасно змінюватимете фільтруючий елемент, вода залишатиметься чистою.

Виходячи з вищесказаного, можна сміливо стверджувати, що системи водоочищення у вигляді побутових фільтрів дійсно працюють і приносять значну користь, а вибрати та купити високоякісні моделі ви завжди зможете в асортименті компанії AKVO – лідера у реалізації та встановленні оригінального обладнання від відомих світових виробників.

Автор: Ірина Кузьменко
Дата: 05.01.2022 р.
У вас залишились запитання? Залиште свої дані, і ми вам передзвонимо!
Ви можете замовити