Аналіз води безкоштовно! ЗАМОВ ЗАРАЗ
Місто:
Телефонуйте та наш експерт вас проконсультує:
Рубрики
Пошук
Популярні

Дискові фільтри

Дискові фільтри: принцип дії

Дискові фільтри вважаються на сьогоднішній день найбільш іноваційними серед всіх наявних у продажу фільтруючих систем грубої очистки. Поряд з високим показником продуктивності, такі пристрої характеризуються підвищеною брудомісткістю, простотою очищення, довговічністю і багатьма іншими перевагами. Їх беруть на озброєння для установки як в побутових умовах, так і на виробництвах в сфері сільського господарства, а різноманітність моделей дозволяє зробити оптимальний вибір установки для певних умов і цілей.

Як працює дисковий фільтр?

Дискові фільтри здатні вловлювати абсолютно будь-які нерозчинні частинки, чи то сміття, окалина, іржа або водорості, що надходять з відкритих водойм. Їх можна використовувати на першому етапі фільтрації води, що надходить із свердловин, колодязів, для поливу городу, захисту обладнання (контурів опалення, теплообмінників та ін.).

Щоб зрозуміти, як працює фільтр, потрібно розібратися в його нескладній конструкції. Складається пристосування з корпусу і набору тонких дисків, виконаних з надійного полімерного матеріалу. Поверхні дисків оснащені мініатюрними канавками і борозенками, які і служать уловлювачами забруднень. Піраміда з дисків розташовується всередині циліндричного корпусу і при стисненні утворює фільтруючий елемент з дрібними отворами. Залежно від моделі, в корпусі може бути одночасно від 30 до 100 дисків.

Принцип дії дискового фільтра досить простий: водний потік проходить через фільтруючий блок з дисків, який збирає на лопаті механічні забруднення. Характерною особливістю є те, що при забиванні фільтри не виходять з ладу, а зупиняються і після промивання продовжують працювати в звичайному режимі. Ступінь очищення залежить від моделі. Диски фільтруючих установок мають різні кольори, які вказують на ступінь очищення. Наприклад, диски зеленого кольору говорять про те, що пропускна здатність фільтра становить 200 мкм, а чорні вказують на пропускну здатність 5 мкм.

Вибираючи пристрій, слід звернути увагу на те, що є системи з автопромивкою або ручним чищенням. У першому випадку в моделях передбачений спеціальний датчик, який вказує на те, що система забруднена, і обладнання автоматично переходить в режим самоочищення. Моделі з ручним очищенням вимагають регулярного контролю стану з боку споживача і в разі необхідності, буде потрібно перекривати воду, розбирати конструкцію і мити вручну. Це популярний варіант для установки в побутових умовах, який, до того ж, має доступну вартість. Також існують дискові фільтри з напівавтоматичним промиванням, де можна попередньо вручну усунути великі забруднення, після чого запустити автоматичну промивку.

Переваги дискових фільтрів

Дискові фільтри мають досить багато переваг, які обумовлюють їх популярність:

  • компактні розміри;
  • висока продуктивність;
  • великий асортимент моделей для побутових і промислових потреб;
  • висока швидкість очищення;
  • легкість монтажу і експлуатації;
  • висока стійкість до механічного, хімічного впливу, корозії.

Оскільки обладнання піддається інтенсивній експлуатації, при купівлі варто віддавати перевагу надійним моделям відомих виробників. Наприклад, добре себе зарекомендували дискові фільтри брендів Arkal, Filtmaster, Azud. Також в плані прийнятної вартісті і надійної якості хороші характеристики мають моделі китайського виробництва Runxinu, ZM та ін. Якщо вас зацікавила покупка дискового фільтра, звертайтеся в інтернет-магазин AKVO, де представлений широкий вибір обладнання, а досвідчені фахівці нададуть професійну консультацію і допоможуть правильно підібрати Модель.

Автор: Олександр Трофімов
Дата: 20.09.2023 р.
Ви можете замовити